ZNAJDŹ NAS W SIECI:

 
Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych czas zacząć!

Już w ten weekend w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych. Na starcie zobaczymy blisko 300 zawodników z całej Polski.

Uczestnikami zawodów są zawodnicy niepełnosprawni z dysfunkcją narządu
ruchu lub wzroku zrzeszeni w jednostkach organizacyjnych PZSN „START”
zakwalifikowani do klas startowych zgodnie z przepisami World Para Swimming oraz PZSN START.

Zawodnicy startować będą w 3 grupach wiekowych:
– grupa wiekowa „A” – zawodnicy z rocznika 2001-2002 – juniorzy starsi,
– grupa wiekowa „B” – zawodnicy z rocznika 2003-2006 – juniorzy,
– grupa wiekowa „C” – zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi – juniorzy
młodsi.

Klasyfikacja medalowa w poszczególnych klasach startowych i kategoriach wiekowych zostanie określona na podstawie trzech najlepszych konkurencji każdego zawodnika w klasach S1-S13.

PROGRAM MINUTOWY ZAWODÓW

PIĄTEK 17.05.2019
godz. do 15:00 przyjazd ekip
godz. 16:00-18:00 klasyfikacja medyczna
godz. 18.00-19.00 odprawa techniczna kierowników ekip i trenerów.
godz. 19:00-20:30 kolacja powitalna

SOBOTA 18.05.2019
godz. 07:00-09:00 śniadanie
godz. 09:30-10:15 rozgrzewka na basenie
godz. 10:30-10:50 uroczyste rozpoczęcie zawodów
godz. 11:00-13:30 I blok zawodów

BLOK I
1. 50 m st. dowolnym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
2. 100 m st. klasycznym SB4-SB13 dziewcząt i chłopców,
3. 50 m st. motylkowym S5-S13 dziewcząt i chłopców,
4. 400 m st. dowolnym S6-S13 dziewcząt i chłopców,
5. 4 x 100 m st. zmiennym open dziewcząt i chłopców.
godz. 13:15-14:30 przerwa na posiłek (obiad na pływalni)
godz. 14.30-15:00 rozgrzewka na basenie
godz. 15:15-17:30 II blok zawodów

BLOK II
6. 100 m st. dowolnym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
7. 50 m st. klasycznym SB1-SB13 dziewcząt i chłopców,
8. 100 m st. grzbietowym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
9. 100 m st. zmiennym SM5-SM13 dziewcząt i chłopców,
10. 4 x 100 m st. dowolnym open dziewcząt i chłopców.
godz. 19:00-21:00 kolacja w miejscu zakwaterowania.

NIEDZIELA 19.05.2019
godz. 07:00-08:45 śniadanie
godz. 09:15-09:55 rozgrzewka na basenie
godz. 10:00-13:00 III blok zawodów

BLOK III
11. 50 m st. grzbietowym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
12. 200 m st. dowolnym S2-S13 dziewcząt i chłopców,
13. 100 m st. motylkowym S8-S13 dziewcząt i chłopców,
14. 150 m st. zmiennym SM1- SM4 dziewcząt i chłopców,
15. 200 m st. zmiennym SM5- SM13 dziewcząt i chłopców,
16. 4 x 50 m st. dowolnym open dziewcząt i chłopców.
17. 4 x 50 m st. dowolnym open mieszana
godz. 13.00 – 14.30 obiad
godz. 14:30 – 15.30 ceremonia medalowa oraz dekoracja najlepszych zawodników, uroczyste
zakończenie Mistrzostw,
od godz. 15.30 wyjazd zawodników

Sponsorzy i Partnerzy